AHS Renaissance Assembly

Perfect Attendance Class of 2021: Bryse Dodson, Rayonna Garner, Kaylen Gramlich, Jacob Litwiller, Gabrielea Pruitt. Perfect Attendance Class of 2020: Hunter Downs, Karcee McFarlin. Perfect Attendance Class of 2019: Stephen Copeland, Jacob Key, Ethan Pederson

Gold Card 4.0 GPA – Class of 2021: Layla Giorgianni, Grace Key, Harley Kilgore, Paige Kimmons, Allyson Roberts. Class of 2020: Claire Fossett, Olivia Heriford, Eden Little, Karcee McFarlin, Grace Roberts, Reagan Swatosh. Class of 2019: Stephen Copeland, Jacob Key, Kelsey Lumley, Jasmine Nelson, Jessica Stafford, Morgan WhitacreOutstanding Attendance, Class of 2021 Jamie Anderson, Brigit Atherton, Haley Beard, Amethyst Brazeal, Neveah Conrad, Savannah Crandall, Tanner Crandall, Payton Evans, Layla Giorgianni, Garrett Goss, Syndey Gunter, Leo Haro, Juan Hernandez, Kyra Hollis, Laynie Isaacs, Ethan Johnson, Kirsten Johnson, Grace Key, Paige Kimmons, Colton Marler, Grace Mathews, Christopher McCaulla, Katlyn McFarlin, Zachery Miller, Ryan Parsons, Karli Pedersen, Cade Pinckney, Caden Prock, Jesse Pruitt, Creighton Regennitter, Gage Sigman, Jadyn Smith, Hannah Stafford, Chelcie Sudbury, Gage Vaccaro, Alyssa Wallace, Makynna Wallace, Anthony Walsh

Outstanding Attendance, Class of 2020 Steven Boatman, Amber Breeding Carter Campbell, Hunter Crossland, Maranda Davidson, Garrett Devore, Julius Griego, Olivia Heriford, Owen Herrell, Dylan King, Zackry Lawrence, Samantha Lawson, Camryn Lee, Jacob Mayberry, Jasmyn McGinnis, Brayden Mitchell, Shianna Parsons, Clara Sicilia, Autumn Smith, Aaliyah Stern, Alexander Stevens, Serena Stewart, George Swofford, Ethan Tucker, Kelsey Walker

Outstanding Attendance, Class of 2019 Coy Akers, Iveck Chittenden, Kamryn Collins, Ariel Conrad, Zoey Crandall, Hunter Drenske, Rebecca Elliott, Gavin Goss, Shelby Korte, Quinton Loveland, Aaron Mayo, Thomas McCaula, Amber McCullough, Bryse Mings, Tanner Murray, Delaney Parham, Macey Phillips, River Stark

White Card Recipients, Class of 2021: Brigit Atherton, Danielle Baird, Amethyst Brazeal, Makaylea Christeson, Brett Coonce, Bryse Dodson, Payton Evans, Rayonna Garner, Kirsten Johnson, Mackenzie Lawson, Brenden McFarlin, Jasmine Perry, Flint Sallee, Dylan Sawyer, Emily Scott, Madison Shearer, Gage Vaccaro, Cheyenne Willis, Sarah Wolfenbarger, and Kendra Young.

White Card Recipients, Class of 2020: Josh Bray, Amber Breeding, Hunter Crossland, Nichole Degase, Jacob Eastling, Taylor Ernst, Darrell Gast, Jacob Gillies, Julius Griego, Owen Harrell, Evan Horn, Jack Johnson, Quincy Kelly, Kirsten Key, Blake King, Camryn Lee, Jacob Mayberry, Jasmyn McGinnis, Ciara Merriett, Kennedy Meyer, Elijah Miller, Makayla Miller, Kayden Myers, Shianna Parsons, Cameran Reeve, Trevor Sartin, James Smith, Kylie Smith, Aaliyah Stern, Serena Stewart, Ashley Tetrick, and Kelsey Walker

White Card Recipients, Class of 2019: Wyatt Barrus, Kileigh Bristol, Iveck Chittenden, Kamryn Collins, Ariel Conrad, Zoey Crandall, Mason Curtis, Rebecca Elliott, Thomas Emerich, Garrett Forrest, Megan Goforth, Jada Gunter, Shelby Hume, Caleb Johnson, Josh Johnson, Drake Kig, Nicole Levan, Eric Ludwig, Mckenzie Lumley, Thomas McCaulla, Amber McCullough, Shae McKnight, Kahli Miller, Bryce Mings, William Mork, Michelle Nash, Caitlynn Pierce, Cylas Puchta, Keian Raybould, Challa Watkins, Abigail Welch, and Jonathan Wilson.

Blue Card Recipients, Class of 2021: Jacob Bruffett, River Clunn, Mason Cole, Neveah Conrad, Tanner Crandall, Quinton Donley, Kaylee Downs, Adryonna Evans, Kaylen Gramlich, Sydney Gunter, Leo Haro, Miquia Heinlein, Laynie Isaacs, Ethan Johnson, Colton Marler, Grace Mathews, Zachary Mendel, Colby Miles, Zackery Miller, Karli Pedersen, Caden Prock, Gabrielea Pruitt, Kiera Rothenberg,Devin Rowe, Jadyn Smith, Hannah Stafford, Chelcie Sudbury, Alyssa Wallace, and Makynna Wallace.

Blue Card Recipients Class of 2020: Caleb Brown, Calee Dollarhide, Hunter Downs, Haley Herrera, Sunsarah Johnston, Emaly Keyes, Dylan King, Regan Koop, Megan Lakey, Tristin Lapointe, Samantha Lawson, Brayden Mitchell, Caiden Palmer, Jessica Schneeweis, Clara Sicilia, Sydney Snelson, Alexander Stevens, Nate Swofford, Albany Wallace.

Blue Card Recipients Class of 2019: Coy Akers, Ashton Bewley, Katie Boergert, Christopher Cardone, Kylie Cook, Carter Crews, Hunter Drenske, Dwight Emerson, Araina Evans, Nautica Franken, Maddisun George, Calista Giorgianni, Gavin Goss, Sierra Jones, Shelby Korte, Hailey Lansdown, Aaron Mayo, Kate McDonald, Brianna Meile, Lauren Mendel, Waylin Moon, Delaney Parham, Ethan Pederson, Macy Phillips, Alivia Roberts, Sierra Shannon, River Stark, Grace Stewart, Emily Stillings, Gracie Storie, Cade Verhage, Kelsey Young, Misty Young

Gold 4.0 GPA Academic Cards

Class of 2021 Layla Giorgianni, Grace Key, Harley Kilgore, Paige Kimmons, Allyson Roberts

Class of 2020 Claire Fossett, Olivia Heriford, Eden Little, Karcee McFarlin, Grace Roberts, Reagan Swatosh

Class of 2019 Stephen Copeland, Jacob Key, Kelsey Lumley, Jasmine Nelson, Jessica Stafford, Morgan Whitacre

Principal’s AAA Award

Class of 2021 Grace Key

Class of 2020 Sunsarah Johnston

Class of 2019 Stephen Copeland

Most Improved Student

Kage Stewart, Jack Johnson, Jeremiah Johnson, Jade Willis, Garret Forrest, Steven Boatman, Landon Godby, Destiny Medina, Caitlyn Pierce

Academic Excellence Recipients

Class of 2021 River Clunn, Mason Cole, Quinton Donley, Kaylee Downs, Adryonna Evans, Layla Giorgianni, Kaylen Gramlich, Sydney Gunter, Leo Haro, Miquia Heinlein, Ethan Johnson, Grace Key, Paige Kimmons, Colton Marler, Zack Miller, Karli Pedersen, Caden Prock, Allyson Roberts, Kiera Rothenberg, Jadyn Smith, Hannah Stafford, Alyssa Wallace, Makynna Wallace

Class of 2020 Calee Dollarhide, Hunter Downs, Claire Fossett, Olivia Heriford, Haley Herrera, Sunsarah Johnston, Emaly Keyes, Dylan King, Regan Koop, Megan Lakey, Tristin Lapointe, Eden Little, Karcee McFarlin, Brayden Mitchell, Grace Roberts, Jessica Schneeweis, Clara Sicilia, Sydney Snelson, Alexander Stevens, Reagan Swatosh, Nate Swofford, Albany Wallace

Class of 2019 Coy Akers, Kylie Cook, Stephen Copeland, Carter Crews, Araina Evans, Nautica Franken, Gavin Goss, Jacob Key, Kelsey Lumley, Aaron Mayo, Brianna Meile, Lauren Mendel, Jasmine Nelson, Macey Phillips, Alivia Roberts, Jessica Stafford, Grace Stewart, Morgan Whitacre, Misty Young

Academic Letter Recipients

Class of 2021 Brigit Atherton, Jacob Bruffett, River Clunn, Mason Cole, Neveah Conrad, Tanner Crandall, Bryse Dodson, Quinton Donley, Kaylee Downs, Adryonna Evans, Layla Giorgianni, Kaylen Gramlich, Sydney Gunter, Leo Haro, Miquia Heinlein, Laynie Isaacs, Ethan Johnson, Grace Key, Paige Kimmons, Colton Marler, Grace Mathews, Brendan McFarlin, Zach Mendel, Colby Miles, Zack Miller, Karli Pedersen, Caden Prock, Allyson Roberts, Kiera Rothenberg, Devin Rowe, Madison Shearer, Jadyn Smith, Hannah Stafford, Chelcie Sudbury, Alyssa Wallace, Makynna Wallace, Cheyenne Willis, Sarah Dobbs

Class of 2020 Josh Bray, Caleb Brown, Calee Dollarhide, Hunter Downs, Claire Fossett, Jacob Gillies, Olivia Heriford, Haley Herrera, Sunsarah Johnston, Emaly Keyes, Blake King, Dylan King, Regan Koop, Megan Lakey, Tristin Lapointe, Eden Little, Karcee McFarlin, Jasmyn McGinnis, Kennedy Meyer, Brayden Mitchell, Caiden Palmer, Grace Roberts, Jessica Schneeweis, Clara Sicilia, Sydney Snelson, Alexander Stevens, Reagan Swatosh, Nate Swofford, Albany Wallace

Class of 2019 Coy Akers, Ashton Bewley, Kamryn Collin, Kylie Cook, Stephen Copeland, Carter Crews, Hunter Drenske, Rebecca Elliott, Araina Evans, Nautica Franken, Maddisun “Taylor” George, Calista Giorgianni, Gavin Goss, Jada Gunter, Jacob Key, Hailey Lansdown, Ash Ludwig, Kelsey Lumley, Aaron Mayo, Katherine McDonald, Brianna Meile, Lauren Mendel, Waylin Moon, Jasmine Nelson, Macey Phillips, Alivia Roberts, Jessica Stafford, River Stark, Grace Stewart, Gracie Storie, Cade Verhage, Morgan Whitacre, Kelsey Young, Misty Young

Teachers

Outstanding Attendance, Mr. Lawrence, Mr. Loftin, Mr. Clevenhagen, Mr. McDonald, Mrs. Sacco, Mr. Swofford, Mrs. Wolfskill

Perfect Attendance, Mrs. Decker, Mr. Johnson, Mr. Supancic