Baseball and Softball Roster-2015

 

  • T-Ball –

 

PC Express

Coach – Shawn Swearengin

Hunter Boyd, Rylan Mitchell, Logan Swearengin, Samantha Thompson, Braxton Swearengin, Khale Mendel, Kennon Pitts, Dillon Pierson, Garrett Richards, Alexis Swearengin, Preston Jenkins, Chloe Sams, Kayden Tiff, Daigan Hawkins

Bloodhound Construction

Coach – Jessica Harley

Alyssa Boyd, Abby Fortner, Jack Tate, Jayden Miller, Kaleb Merritt, Jentry Harley, Morgan Lakey, Mason Butts, Brady Roy, Sevvy Grieco, AJ Barfield, Parker Smith, Riley Smith, Bella Ratzlaff

Burkdoll Lawncare

Coach – Katie Burkdoll

Parker George, Ruger Cornett, Dylan Thorburn, Hayden Sawyer, Cohen Kutz, Josiah Kerner, Rhett Brooke, Kameron Garrett, Christopher Harder, Brennan Wick, Shaylee Wilkerson, Isabelle Hawkins, Jaden Nelson, Jack Gasek

Douglas County Livestock

Coach – Nicole Talley

Kenyon Curtis, Peter Lawler, Skyelar Skaggs, Trey Potter, Eli Johnson, Casten Elwood, Chevy Larsen, Hunter Whitaker, Owen Hannaford,, Marvin Curtis, Violet Talley, Madi Bailey, Chylynn Johnson, Fisher Melton

Jim’s Body Shop

Coach – Chance Dry

Luke Hamby, Jayce Brooke, Brock Swatosh, Grant Swatosh, Taylor Dry, Mae Henry, Kale Hall, Talon Harvill, Makynli Wolfe, Jackson Henry, Colton Mitchell, Cash Collins, Eli Pearson, Cale Kimmel

Thru the Grapevine

Coach – Tim Stanton

JC Corcoran, Devin Stanton, Justin Corcoran, Connor Forrest, Sawyer Huffman, Zen Rea, Ethan Williams, Leedy Curtis, Hayden Cornelius, Jesse Dalton, Thomas Ellison, Jaycee Hall, Grace Piccinino, Azlynn Albritton

 

7-9 Year Old Boy’s

 

Stillings Construction

Coach – Justin Stillings

Logan Elliott, Gage Fowler, Jayson Garfit, Logan Churchill, Jackson Beard, Brody Stillings, Tristan Denney, Ryan Corrigan, Isaac Smith, Wyatt Huber, Jed Sicilia, Reid Barnum

Danny Cutbirth Logging

Coach – Travis Evans

Carter Cutbirth, Evan Fleetwood, Ryder Johnson, Ethan Schroeder, Andy Albritton, Gunner Evans, Wyatt Cleaver, Mason Soloman, Zach Scrivner, Caden Eldridge, Ethan Brown, Bridger Wiedmeier

Ava Rural Fire Dept.

Coach – Jesse Pollard

Maddox Wade, Dreydon Boyd, Jared Turner, Kevin Fleetwood, Grady Potter, Jadyn Gieber, Devyn Gieber, Jhase Pollard, Kenton Prine, Jayce Elwood, Keaton Johnson, Orion Gamboa

 

 

 

Collins Law Firm

Coach – Ty Degase

Brayden Loftin, Jordan Hutchison, Kenzee McFarlin, Gavin Campbell, Derric Camp, Ben Stewart, Braxton Edwards, Joshua Hutchison, Brock Roberts, Charles “Hunner” Finch, Jack Rode, Carter Loftin

 

7-9 Girls Softball

 

Rick’s Roofing

Coach – Bridget Huff

Deandra Huff, Alana Litwiller, Savannah Belcher, Hannah Forrest, Sydnee Snow, Larkin Gamboa, Emilie Williams, Matilynn Goss, Myley Jones, Makenna Coonts, Molly Henry, Paris Henry

HomePride Bank

Coach – Brooke Melton

Mallory Melton, Chloe Barnum, Brooke Johnson, Madison Mitchell, Kori Talley, Zoey Johnson, Abbi Bailey, Abrie Pearson, Breckyn Pinckney, Hope Harvill, Elle Key, Allyson Garrett, Ila White

Duff Family Dental

Coach – Dustin Premer

Tabetha Stout, Evie Lane, Kaylee Hood, Alexis Emerick, Mariah Premer, Melody Premer, Addie Denbow, Allie McLeod, Macee Breeding, Chelsey Kutz, Remi Winnen, Abigail Dalton, Marissa Clark

Heart of the Ozarks Healthcare

Coach – Nina Welch

Mea Mason, Makinna Humbyrd, Hailey Hall, Riley Welch, Dailyn Stanifer, Payge Potter, Kara Merriett, Emily Conrad, Braelyn Willis, Alexis Dalton, Emily Iott, Lindsay Weyrauch, Nevaeh Norton

 

9-10 Year Old Boy’s

 

The Feed Bag

Coach – Brad Evans

Kegan Evans, Devon Sudbury, Grady Goss, Luke Little, Chandler Miller, Cody Cook, Jaren Lakey, Matthew Lakey, Jacob Lirley, Peyton Luckey, Brandt Snelson, Ethan Nelson, Carson Pollard

Ozark Family Vision

Coach – Tim Hall

Hunter Hall, Quin Breeding, Tucker Sicilia, Ben Manzolillo, Brett Ross, Wyatt Coberly, Isaac Dalton, Brayden Tate, Aiden Williams, Brayden Barnes, Joshua Garner

Coach – Mark Henry

Cohen Koop, Conner Prock, Mason Meyer, Nick Lawler, Jericho Christeson, Roebe Henry, Praxton Lunn, Drew Henry, Casey Dobbs, Andrew Clevenhagen, Johnny Preece

 

11-12 Yr. Old Boy’s

 

Coach – Dean Mitchell

River Clunn, Chase Garfit, Shae Hesterlee, Ethan Johnson, Dakota Ross, Dylan Sawyer, Kiernan Twyman, Mason Cole, Payton Evans, Jacob Litwiller, Zach Mendel, Aiden Duckett, Dade Forrest, Anthony Grissom

Coach – Derrick Downs

Bryse Dodson, Keifer Holmes, Colton Marler, Creighton Regenitter, Flint Sallee, Samuel Thomas, Kyle Thompson, Hayden

 

Browning, Zack Conrad, Eithan Kenning-Gaffke, Luke Manzolillo, Wyatt Marler, Jeremiah Mason, Brennan Yost

 

10-12 Girls Softball

 

Stillings Construction

Coach – Ginger Gastineau

Taegan Snow, Makayla Miller, Haley Beard, Albany Wallace, Olivia Gastineau, Lexie Gastineau, Kaelyn Boatman, Reagan Stillings, Kaelyn Stillings, Ivy Nelson, Harlie Finch, Corra Twyman

Cutbirth & Son Lumber

Coach – John Akers

Claire Fossett, Miquia Heinlein, Macee Cutbirth, Alyssa Wallace, Makynna Wallace, Morgan Yeary, Kaylen Gramlich, Keeley Akers, Lauren Etheridge, Celia Fossett, Ashlyn Nicol, Qwynn Geiber, Sara Mendel

Finesse Tools

Coach – Ben Koop

Regan Koop, Sydney Snelson, Nicole Degase, Jessica Schneeweis, Paige Kimmons, Shaelynn Koop, Grace Mitchell, Bailey Isaac, Dakota Isaac, Mackinley Goss, Autumn Miller, Angel Caudill

Collins Law Firm

Coach – Lacy Roberts

Camryn Lee, Teona Heinlein, Jadyn Smith, Rayonna Garner, Karli Pedersen, Hallie Smith, Julia Henry, Lauren Hall, Trinity Hunsaker, Chanisty Clanton, Erin Clouse, Shelby Crossland

Longdollar

Coach – David Potts

Skylar Stanton, Tiffany Williams, Quincy Kelly, Layla Giorgianni, Allyson Roberts, Madison Wade, Cadence Williams, Ashlyn Massey, Taylor Fleetwood, Gracie Fleetwood, Kylie Scrivner, Taylor George